• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
 Uzun süredir hazırlıkları devam eden Aspergillus kılavuzu Türkiye'den yazarların da katkısı ile yayınlandı. 
SHEA (The Society for Healthcare Epidemiology of America)'nın yayınladığı temas önlemleri MRSA, Vancomycin-dirençli enterokok (VRE), Carbapenem-dirençli Enterobacteriaceae (CRE), ve Clostridium difficile'ye karşı. 
Diz altı implant çıkartma cerrahisi öncesi tek doz cefazolin anlamlı değil. Çalışma Hollanda'da yapıldı ve JAMA'da yayınlandı.
İtalya'da yapılan bir çalışmada çocuklara uygulanan profilaktik yaklaşımlar incelenmiş. Sonuçlar vahim..
 ESCMID tarafından Euroepan Confederation of Medical Microbiology (ECMM) ve European Respiratory Society (ERS) işbirliği ile hazırlanan yeni Aspergillosis kılavuzunun taslağı bilim camiasının eleştiri ve görüşlerine (public consultation) açıldı...
American Thoracic Society, CDC, ve IDSA'nın Erişkin ve Çocukta TB tanı Kılavuzu yayınlandı.
ECIL-6; lösemi ve kök hücre naklinde invaziv Candidiyazis, aspergilloz ve mukormikoz tedavi kılavuzu yayınlandı.
Yoğun Bakımdaki intraabdominal veya cerrahi infeksiyonları olanlarda invazif kandidiyazis için EPICO 3.0 kılavuzu yayınlandı..
 WHO tarafından yayınlanan kılavuza serbest erişim mümkün.
 European Conference on Infections in Leukemia (ECIL) Grubu 5. toplantısında hazırladığı hematolojik kanserli veya kök hücre nakli yapılmış hastalarda Pneumocystis jirovecii pnömonisi (PCP) tanı ve tedavisi hakkındaki kılavuzu toplam 4 makale halinde Journal of Antimicrobial Chemotherapy dergisinin Eylül sayısında yayınladı.