Sunumlara ulaşmak için lütfen tıklayınız.
.

  • Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
 Science Advances dergisinde yayınlanan bir aerodinamik modellemeye göreye otomobil içinde seyahat ederken yolcular ve şoför ararsında SARS-CoV-2 bulaşmasını engellemenin en iyi yolu arabanın camlarını açık tutmak. Eğer bu yapılamıyorsa bundan sonraki en etkin yöntem şoför ve yolcunun çaprazındaki camların açık kalması.
 Değerli üyemiz, Febril Nötropeni Platformu altyapı güncellemesi nedeniyle 18 Ocak 2021 tarihine kadar e-Bülten gönderimi yapılamayacaktır.  İlginiz için teşekkür ederiz. 
Çinli aşı üreticisi Sinovac firması tarafında geliştirilen CoronaVac isimli inaktive aşı ile ilgili Türkiye, Brezilya ve Endonezya'dan yayınlanan etkililik verileri önemli farklılıklar içeriyor.
JAMA Oncology'de yayınlanan çalışmaya göre yeni tanı konmuş olan lösemi, akciğer kanseri ve NonHodgkin lenfoma hastalarında COVID-19 riski yüksek. Aynı çalışmada Afrikalı Amerikalıların daha yüksek riske sahip oldukları gösterildi. 
 medRxiv web sitesinde preprint olarak yayınlanan çok uluslu, çok merkezli, randomize bir çalışmanın sonuçları yoğun bakıma yatışı takiben ilk 24 saat içinde başlanan tocilizumab veya sarilumab tedavisinin sağkalımı artırdığına işaret ediyor.