Sunumlara ulaşmak için lütfen tıklayınız.
.

  • Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
24 merkezli çalışmada Acinetobacter'e bağlı VAP tedavisi incelenmiş.
BMJ Evidence Based Medicine’de yayınlanan çalışmada üst solunum yolu infeksiyonlarının semptomatik düzeltilmesi için bal kullanımı ve rutin bakım kullanımına bakılmış. 
 Amerikan İnfeksiyon Hastalıkları Derneği uzman komitesi tarafından akut viral ve bakteriyel solunum yolu infeksiyonlarında moleküler testlerin kullanımına ilişkin bir kılavuz yayınlandı.
 CDC'ye göre ABD'de Influenza erken başladı ve normalde geç gözüken Influenza B erken ortaya çıktı. Şu ana kadar 1.7 milyon kişi Influenza oldu,16.000 yatış ve 900 Influenzaya bağlı ölüm var.
Bu çalışmada 5 gün oral lefamulin, 7 gün oral moksifloksasin yerine kullanılabilir mi sorusunun yanıtı aranmış. Toplam 738 hasta alınmış ve 96 saatteki erken yanıta bakılmış.  
 Morbidity and Mortality Weekly Reports (MMWR) dergisinde yayınlanan bir makale e-sigaraya bağlı görülen ölümlerin en önemli risk faktörünün sokak satıcılarından alınan tetrahidrokannabinol (esrarın etken maddesi) olduğuna işaret ediyor.
 Clinical Infectious Diseases web sitesinde erken makale olarak yayınlanan bir metaanaliz, kaliteli bir balgam örneğinin Gram boyası ile mikroskopik incelemesinin S. pneumoniae ve H. influenzae infeksiyonlarını göstermede yüksek derecede özgül olduğuna işaret ediyor.
 FDA  toplumdan kazanılmış pnömonide oral ve parenteral kullanılabilen bir plöromutilin türevi yeni bir antibiyotik olan lefamulin'e onay verdi.
Toplumsal kökenli pnömoni nedeni ile hastaneye yatırılan hastalarda kortikosteroid kullanımı tartışması devam ediyor. JAMA Intern Med'de yayınlanan son çalışma olumlu değil..  
FDA, toplumsal kökenli pnömonide kullanılmak üzere Xenleta (lefamulin)’i onayladı.