Sunumlara ulaşmak için lütfen tıklayınız.
.

  • Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
Klinik Araştırmalar Derneği tarafından 18 Kasım Çarşamba günü "COVID-19 AŞI VE İLAÇ ÇALIŞMALARINI YAPANLARDAN DİNLEYELİM" başlıklı bir webinar düzenlenmekte. Katılım ücretsizdir.
Türk Hematoloji Derneği tarafından 6 Ekim 2020 Salı saat 20:00’da “Hematolojik Hastalıklarda İnvazif Fungal Enfeksiyon Yönetimi” konulu toplantı yapılacaktır.
 Amerikan Ulusal Bilim-Mühendislik ve Tıp Akademileri (The National Academies of Sciences, Engineering and Medicine) tarafından ortak düzenlenen ve SARS-CoV-2'nin havadan (aerosol yoluyla) bulaşı konusunda yapılacak iki günlük online bir workshop'a ücretsiz katılım mümkün. Ulusal Akademi web sayfalarında ücretsiz bir hesap açılarak, buradaki dökümanlara da serbest erişim mümkün.
13. Febril Nötropeni Simpozyumu Sunumları
13. Febril Nötropeni Sempozyumu başladı. Febril Nötropeni Derneğinin düzenlediği toplantılar 25. yılını doldurmakta. Bu yılki toplantı Ankara'da 22-24 Kasım tarihlerinde yapılmakta.
 13. Febril Nötropeni Simpozyumu bugün saat 14.00'te Ankara'da başlıyor. Holiday Inn, Çukrambar Oteli'nde başlayacak Simpozyumun açılış oturumunda Prof. Dr. Emin Kansu'nun 2018 Nobel Tıp Ödülü hakkındaki konuşması yer alıyor...
 Ankara'da 22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacak 13. Febril Nötropeni Simpozyumu'nda güncel tanı ve tedavi yöntemlerinin yanısıra bazıları henüz yayınlanmamış tanı-tedavi kılavuzları hakkında da bilgiler aktarılacak. 
 22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak 13. Febril Nötropeni Simpozyumu için bildiri gönderme süresi uzatıldı. Serbest bildiriler 11 Kasım 2019 tarihine kadar gönderilebilecek. Bildirilerin nasıl gönderileceğine dair ayrıntılar haberimizde. Ayrıca febril nötropeni web sitesinden ilgili link aracılığı ile de bildiri gönderme platformuna ulaşmak mümkün. Febril Nötropeni Derneği 40 yaş altında, toplantıya serbest bildiri ile katılan bilim adamlarına katılım desteği sağlıyor.
 11-14 Ekim 2019 tarihleri arasında Nice'de yapılan 9th Trends in Medical Mycology (9th TIMM) toplantısının kongre kitapçığı Journal of Fungi dergisinde serbest erişimli olarak yayınlandı. Toplam 464 sayfalık kitapta kongrede yapılan simpozyum ve sunumların özetleri ile poster bildirlerinin metinleri yer alıyor.
Değerli Meslektaşlarımız,   Febril Nötropeni Derneği tarafından 22 - 24 Kasım 2019 tarihleri arasında Holiday Inn Çukurambar Otel, Ankara’da gerçekleştirilecek olan 13. Febril Nötropeni Simpozyumu için bildiri gönderimi devam etmektedir.   Bildirilerinizi göndermek için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz. http://abstract.icon-mng.com/13fns/   Son bildiri gönderim tarihi 24 Ekim 2019’dır.   Saygılarımızla, 13. Febril Nötropeni Simpozyumu Düzenleme Kurulu