• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
İngiltere'de 18 yenidoğan yoğun bakım ünitesinde yapılan randomize çalışmada miconazole ve rifampicin kaplı kateter ile standart kateterler, katetere bağlı kan akımı infeksiyonalrını önlemede karşılaştırılmış.
Gümüş kaplı titanium-aluminum-niobium (TiAlNb) kateterin Staphylococcus epidermidis ve Staphylococcus aureus'a etkisine bakılmış. 
 Heparin ya da antibiyotik kaplı kateterin kan akımı infeksiyonlarına etkisi Lancet'te... 
 Çocuklarda antibiyotikli santral venöz kateterler işe yarıyor mu?: Randomize kontrollü çalışma.
İntarvasküler kateter infeksiyonlarını önlemede cilt antisepsisi için chlorhexidine-alkol'e karşı povidone iodine-alkol.
Hematoloji-Onkoloji hastalarında hub dekontaminasyonunu önlemek için pasif dezenfeksiyon cap kullanmanın yararı var mı?
3471 kateter random olarak subklavyen, femoral ya da juguler vene takılmış ve komplikasyon oranlarına bakılmış. Sizce hangi yer en iyisi?
Tek bir merkezde hematolojik hastalık nedeniyle 203 SVK uygulaması yapılan 106 çocuk hastada ortaya çıkan 175 katetere bağlı komplikasyon geriye dönük olarak değerlendirilmiştir.
Medscape Infectious Diseases'de yayınlanan bir derleme, dirençli bakterilerle gelişen kateter infeksiyonlarının tedavisine pratik bir yaklaşım getiriyor. Makalenin tamamına serbest erişim mümkün.
Kemoterapi sonrası nötropeniye giren ve girmeyen hematoloji hastalarında kateter infeksiyonları ve bunlara NHSN CLABSI tanımlarının uygulanması gözden geçirilmiş. Çalışmaya göre nötropenik hastalarda NHSN CLABSI tanımlarının revizyonu gerekli..