• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
Springer tarafından yayınlanan ve editörlüğünü Oliver A. Cornely ve Martin Hoenigl'in yaptığı "Infection Management in Hematology" kitabı yayınlandı. Kitapta Türkiye'den Prof. Dr. Murat Akova ve Prof. Dr. Hamdi Akan yazar olarak yer aldı. 
Antibiotics in Laboratory Medicine kitabının 6. baskısında yer alan Antifungal Drugs: Mechanisms of Action, Drug Resistance, Susceptibillity Testing and Assays of Activity in Biological Fluids isimli bölümün tam metnine haberimiz içeriğinden ulaşabilirsiniz. Bölüm yazarları George R. Thompson III ve Thomas F. Patterson
 Prof. Dr. Erdal Akalın'ın kişisel blogunda yayınladığı ve bir elektronik kitap olarak derlediği yazılarını toplu halde sunuyoruz. Gerek Prof Akalın'ın, gerekse misafir yazar olarak katkıda bulunan diğer bilim insanlarının yazı ve yorumlarına ekli pdf dökümanından ulaşabilirsiniz.
 Editörlüğünü Georg Maschmeyer ve Kenneth Rolston'un yaptığı hematolojik hastalardaki infeksiyonları ayrıntılarıyla derleyen yeni bir Febril Nötropeni kitabı yayınlandı. Türkiye'den bir yazarın da bir bölüm yazdığı kitabın ayrıntılarına internetten erişim mümkün. 
 Dr. Rejin Kebudi tarafından yazılan Çocuk Hastalarda İnvaziv Hastalık Profilaksi ve Tedavisi bölümü yayınlandı.
Kanser Hastalarında İnvazif Fungal İnfeksiyonlar on-line kitabına yeni bir bölüm eklendi. "Çocuk Hastalarda İnvaziv Fungal Hastalık Profilaksi Ve Tedavisi" başlıklı bölüm Prof. Dr. Rejin Kebudi tarafından yazıldı.      
Kanser Hastalarında İnvazif Fungal İnfeksiyonlar on-line kitabına yeni bir bölüm eklendi. "İnvaziv Fungal Hastalık Tedavisinde Kombinasyon Tedavisi" başlıklı bölüm Yrd. Doç. Dr. Dr. Esra Kazak tarafından yazıldı. 
 Editörlüğünü Önder Ergönül, Füsun Can, Murat Akova ve Lawrence Madoff'un yaptığı Emerging Infectious Diseases: Clinical Case Studies isimli kitap, British Medical Association tarafından verilen 2015 kitap ödülleri içinde, Toplum Sağlığı kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.
 2014 yılında yayınlanan Önder Ergönül, Füsun Can, Lawrence Madoff ve Murat Akova'nın editörlüğünü üstlendiği 'Emerging Infectious Diseases-Clinical Case Studies' isimli kitaba ilişkin olarak Clinical Infectious Diseases (CID) dergisinin 1 Ağustos sayısında bir yorum ve değerlendirme makalesi yayınlandı. Makaleye CID'nin web sayfasından serbest olarak erişim mümkün.
Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar kitabına yeni bir bölüm eklendi: İnvaziv Fungal İnfeksiyonlarda Radyolojik Görüntüleme. Konu yazarları Dr. Mustafa Seçil ve Dr. Canan Altay.