Febril Nötropeni Güncelleme Toplantısı
09 Aralık 2022Sunumları izlemek için lütfen tıklayınız.

  • Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
Hepatit C'nin tanısı, yönetimi ve tedavisi ile ilgili AASLD-IDSA Kılavuzunun 2023 göncellenmesi yayınlandı
2019 yılında farklı kuruluşlar tarafından yayınlanan kılavuzlar. Aralarında TKP, Polimiksin kullanımı, antibiyotik reçeteleme gibi konular var.
Fungal infeksiyonlar ile ilgili klinik araştırmaların temel referansı olan ve ilki 2002'de CID'de yayınlanan ve 2008'de "Revised definitions of invasive fungal disease from the European Organization for Research and Treatment of Cancer/Invasive Fungal Infections Cooperative Group and the National Institute of Allergy and Infectious Diseases Mycoses Study Group (EORTC/MSG) Consensus Group" başlığı ile revise edilen tanımların son güncellemesi 2019'da CID'de yayınlandı. 2002 yayınında olduğu gibi bu yayında da Türkiye'den katkı var.
 Amerikan İnfeksiyon Hastalıkları Derneği ve Amerikan Thoraks Derneği tatarfından ortaklaşa hazırlanan "Toplumdan kazanılmış pnömoni kılavuzu" yayınlandı. Kılavuzun tam metnine serbest erişim mümkün...
 ECMM ve Mycoses Study Group işbirliği ile hazırlanan "Global Guideline for Diagnosis and Management of Mucormycosis" kılavuzu Lancet Infectious Diseases'de yayınlandı. Yazarlar arasında Türkiye'den de iki billim insanı var.
 ESCMID-ECMM ve ERS pediatrik subgrupları tarafından ortak hazırlanan invaziv aspergillozis kılavuzu yenidoğan ve çocuklarda görülen hastalığın tanı ve tedavisine ilişkin güncel önerileri içeriyor.
International Union Against Sexually Transmitted Diseases (IUSTI) tarafından hazırlanan STID Kılavuzu yayınlandı.
 American College of Pharmacy tarafından yayınlanan polimiksinlerin klinikte optimal kullanımına ilişkin yeni yayınlanan kılavuza Medscape sayfalarından ücretsiz erişim mümkün.
 Infectious Diseases Society of America (IDSA)'nın hastane dışında parenteral antibiyotik kullanım kılavuzu yayınlandı. Kılavuza IDSA web sitesinden serbest erişim mümkün.
 European Confederation of Medical Mycology (ECMM) ve ESCMID tarafından hazırlanan Mukormikozis kılavuzu internet üzerinden uzman görüşüne açıldı. Metni okuyup görüş bildirmek isteyenler için erişim ayrıntılarını haberimizde bulabilirsiniz...