Sunumlara ulaşmak için lütfen tıklayınız.
.

  • Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
ABD’de 21.000 kişi üzerine yapılan ve BMJ’de yayınlanan çalışmaya göre, vitamin ve mineral alanların %30’u kendilerini daha iyi hissediyor ancak bunun klinik olarak ölçülebilir bir karşılığı yok. İyi hissetme etkisi plasebo etkisi olarak değerlendirildi.         
Nature'da yayınlanan bir makale, infeksiyoz ajanların bazı olgularda Alzheimer'ın sebebi olan amiloid depolanmasına yol açtığını öne sürmekte.
MMRW'de alkol bazlı el dezenfektanına bağlı toksisite ve ölümler özetlenmekte.   
 Türkiye'ye 3.5 milyon Suriyeli göçmenin gelmesinden sonra infeksiyon profilimizdeki değişme incelenmiş. 
Şu ana kadar biri ölümle sonuçlanan 41 olgu var.
Bir süre sonra Oseltamivir reçetesiz satılabilecek (OTC). Bununla ilgili bir görüş yazısını haberde bulabilirsiniz..
ABD'de yazılan antibiyotik reçetelerinin %40'ından fazlasının uygunsuz olduğu BMJ'de yayınlanan bir çalışmada gösterildi. 
Haftada 3 ya da daha fazla aspirin almak 65 yaş üstü erişkinlerde tüm sebeplere ve kanserlere bağlı mortaliteyi azaltmakta. Çalışma toplam 146.152 bireyden elde edilen verilerde yapıldı.
Yapılan bir araştırma tanı hatası nedeni ile malpraktis konusu olan 3 alanın vasküler olaylar, infeksiyonlar ve kanserler olduğu gösterdi..
Sağlık Bakanlığı, bu yıl tamamı temmuzda olmak üzere İstanbul'un Avcılar semtinde, Batı Nil Virüsü (BNV) enfeksiyonu taşıyan 4 vakanın tespit edildiğini duyurdu.