Sunumları izlemek için lütfen tıklayınız.

  • Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
 Fungamental kurslarının dördüncüsü Karadeniz Teknik Üniversitesinde yapıldı. Kurs sunumları sitemizde.
Fungamental 2015 kurslarının dördüncüsü Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapıldı. Kurs sunumları sitemizde.  
Fungamental kurslarının üçüncüsü Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapıldı. Kurs sunumları sitemizde.
Sunumlara ulaşmak için Febril Nötropeni ana sayfasını veya Fungamental adresini kullanabilirsiniz.
2014 yılında başlayan Fungamental 2015 yılında devam ediyor. İlk kurs Gazi ve Hacettepe Üniversitelerinde yapıldı.
 Dört yıllık çalışmada posakonazol profilaksisi yapılan hastalarda GM takibine bakılmış. Breakthrough İA oranı %1.9. Bu 5 olguda GM pozitif ancak 30 tane yalancı pozitif GM var (PPV:%12). Bu hasta grubunda IA görülme olasılığı çok düşük olduğu için GM ile izleme önerilmemekte.
ABD'de hastaneye yatırılan Mukormukozis hastalarının sonuçları incelenmiş. Mortalite'de belirgin artış var..
 Florokinolon kullanımı MRSA riskini arttırır mı?
 İlk aşamada yapılacak Transözofageal ekokardiyografi yararlı..
Haematologica Dergisinin Aralık 2013 sayısında yayınlanan iki yeni ECIL kılavuzu ateşli nötropenik hastalardaki empirik antibakteriyel tedavi ile çoklu dirençli mikroorganizmalarla infeksiyon gelişmesi halinde uygulanacak tedavi seçeneklerini irdeliyor. Bu haberimizde her iki kılavuza Dr. Murat Akova tarafından yapılan yorumları sesli ve görüntülü olarak izleyebilirsiniz. Her iki kılavuza da Haematologica web sitesinden ücretsiz erişim mümkün. Bu kılavuzlar ve febril nötropeni konusunda yayınlanmış diğer tanı ve tedavi kılavuzları 29-30 Mart 2014 tarihlerinde Ankara'da yapılacak Febril Nötropeni Kılavuz Toplantısı'nda ayrıntılı olarak tartışılacak.