Febril Nötropeni Güncelleme Toplantısı
09 Aralık 2022Sunumları izlemek için lütfen tıklayınız.

  • Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
 New Orleans'ta 1-5 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılmakta olan ASM Microbe 2017 toplantısında sunulan bir bildiri, ticari olarak satılan yoğurt içinde bulunan Lactobacillus parafarraginis isimli bakterinin laboratuar koşullarında test edilen MDR fenotipinde ESBL sentezleyen 14 değişik gram-negatif bakteriyi inhibe ettiğine işaret ediyor.
 17-21 Eylül 2015 tarihleri arasinda San Diego'da yapılan ICAAC 2015 Kongresinden seçme haberleri duyurunun içeriğinde bulabilirsiniz.
 5-9 Eylül 2014 tarihleri arasında Washington, DC'de yapılacak ICAAC 2014 Kongresinde 5 farklı dalda verilen ICAAC Program Komitesi Ödülleri İnfeksiyon Epidemiyolojisi dalında Hacettepe İnfeksiyon Hastalıkları, Klinik Mikrobiyoloji ve Tanı dalında Ege Üniversitesi Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları anabilim dalından araştırıcılara verildi.
Medscape Infectious Diseases web sitesinde 50. ICAAC kongresine ilişkin farklı konularda yapılan konuşmaların geniş bir özeti yayınlandı.
Medscape web sitesinde ICAAC 2009'dan seçilen çok sayıda oturumun özetine ücretsiz erişilebiliyor.
Geçtiğimiz günlerde Washington, DC'de yapılan 48.ICAAC/46.IDSA ortak toplantısına ilişkin yeni haber özetleri Medscape sitesinde yayınlandı. Bu haberlere sitemiz aracılığı ile erişebilirsiniz.
25-28 Ekim 2008 tarihleri arasında Washington DC'de yapılan ICAAC/IDSA ortak toplantısından seçme sunumların özetlerini haberimizde bulabilirsiniz.
Geçtiğimiz hafta ABD'nin başkenti Washington DC'de yapılan 48. ICAAC/46. IDSA ortak toplantısında sunulan bir çalışmada oral moksifloksasin veya amoksisilin/clavulanat ve siprofloksasin kombinasyonunu karşılaştırmalı olarak alan düşük riskli hastaların kısa sürede hastaneden taburcu edilerek izleminin güvenlir olduğu bildirildi. Çalışmaya Türkiye'den de toplam 3 merkez katıldı.
Geçtiğimiz günlerde San Francisco'da yapılan 46. ICAAC toplantısındaki değişik konu başlıkları, Medscape web sitesinde MP3 Audio File olarak konuşmacıların sesinden dinlenebilir.  Ayrıca kongrede sunulan çok sayıda sunumun da özet bilgilerine aynı sayfadan ulaşmak olanağı var.