Sunumlara ulaşmak için lütfen tıklayınız.
.

  • Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
 JAMA ve JAMA Network'da yayınlanan ve 2019 yılında geleneksel ve sosyal medyada en çok konuşulan 20 makale.
The Lancet, 2020 yılı içerisinde COVID-19 ile ilgili yayınları toptan gönderiyor. Web sitesini girip kayıt olmanız yeterli.
 SCARE Çalışma Grubu ve Queensland Üniversitesi tarafından düzenlenen bir anket çalışmasında bakteremili hastalardaki optimum tedavi süresinin belirlenmesi amaçlanıyor. Bakteremi tedavisi ile uğraşan tüm hekimlerin katılmaya davet edildiği anketle ilgili ayrıntıları haberimizde okuyabilirsiniz.
 
Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. Benim nâçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Mustafa Kemal Atatürk
Bu tükürük bezlerinin varlığı daha önce bilinmemekte idi. Özellikle radyoterapi yapılan durumlarda bu bezler korunmadığı için ağız kuruluğu ve disfajiyi önlemek güç oluyordu. 
Klinik Araştırmalar Derneği tarafından hazırlanan "Bilimsel Tutarlılık ya da Akademisyen olmak" Kursu, Türkiye'de alanındaki ilk program olma özelliğine sahiptir. Alanındaki çok değerli isimler tarafından sunulan bu kursun özellikle yeni mezun olup akademik yaşama katılmak isteyen ya da halen akademik yaşamda var olmaya çalışanlar için yararlı olacağına inanıyoruz.  
COVID-19 nedeniyle yitirdiğimiz tüm yurttaşlarımız ve sağlık çalışanlarının anısına siyah kurdele takıyoruz...
"Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.”  Mustafa Kemal Atatürk
 Tüm üyelerimizin Bayramını kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyoruz...