Sunumları izlemek için lütfen tıklayınız.

  • Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun...
JAMA’da yayınlanan çalışmada sosyal medyada hastalar tarafından sorulan 195 soruya yapay zeka  chatbot ve doktorların verdikleri yanıtlar uzmanlarca karşılaştırılmış. Acaba hangisi daha başarılı?
Emeğin önemini ve değerini bilen emeğe saygısı olan herkesin 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramı kutlu olsun.
 Febril Nötropeni Derneği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutlar.
Febril Nötropeni Derneği olarak Ramazan Bayramınızın kutlu olmasını, huzur ve sağlık getirmesini dileriz.
Chatpdf uygulaması bilgisayarınızda yüklü pdf makalenizle günlük konuşma dili ile konuşmak olanağı veriyor. Makale İngilizce bile olsa Türkçe konuşup, Türkçe yanıt alabiliyorsunuz.
 Tüm meslekdaşlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz.
 Anadolu'da tarih boyunca  doğal afetler dolayısıyla pek çok uygarlığın yok olduğu biliniyor. M.Ö. 1600-1200 yılları arasında Orta Anadolu'da hüküm süren en büyük uygarlık olan Hititler 1198-1196 yıllarında gelişen şiddetli kuraklık sonucu tarihten silinmiş olabilir. ABD'li bir grup araştırmacının ardıç ağacı kütüklerinin yaş halkalarını inceleyerek yaptıkları araştırmanın sonuçlarını içeren makaleye ve bir Türk Hititolog'un bu makaleye ilişkin yazdığı editoryal makaleye serbest erişim mümkün.
 Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) tarafından desteklenen ve 2022 yılı içinde önemli bilimsel veriler elde edilmesini sağlayan araştırmaların özetine ve ayrıntılarına haberimiz içeriğinden ulaşabilirsiniz.