Sunumlara ulaşmak için lütfen tıklayınız.
.

  • Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
Sayın Meslektaşlarımız,  Sizleri ülkemiz Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji ve Anesteziyoloji, Reanimasyon ve Yoğun Bakım hekimlerinin bakteriyemili hastaların tedavi süresine yaklaşımlarını değerlendirmek amacıyla hazırlamış olduğumuz anket çalışmasına davet ediyoruz. Ankete https://uniofqueensland.syd1.qualtrics.com/jfe/form/SV_6EXSB48DmMx8y6p  linkinden ulaşıp akıllı telefon veya bilgisayarlarınızdan doldurabilirsiniz. Toplam 16-18 sorudan oluşan anket 10 dk sürmektedir. Kimlik bilgileriniz gerekmemekte ve toplanmamaktadır. Katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz. Saygılarımızla,
Sayın meslektaşlarımız sizlerin ve tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.
Tüm meslektaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!
 JAMA ve JAMA Network'da yayınlanan ve 2019 yılında geleneksel ve sosyal medyada en çok konuşulan 20 makale.
The Lancet, 2020 yılı içerisinde COVID-19 ile ilgili yayınları toptan gönderiyor. Web sitesini girip kayıt olmanız yeterli.
 SCARE Çalışma Grubu ve Queensland Üniversitesi tarafından düzenlenen bir anket çalışmasında bakteremili hastalardaki optimum tedavi süresinin belirlenmesi amaçlanıyor. Bakteremi tedavisi ile uğraşan tüm hekimlerin katılmaya davet edildiği anketle ilgili ayrıntıları haberimizde okuyabilirsiniz.
 
Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. Benim nâçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Mustafa Kemal Atatürk
Bu tükürük bezlerinin varlığı daha önce bilinmemekte idi. Özellikle radyoterapi yapılan durumlarda bu bezler korunmadığı için ağız kuruluğu ve disfajiyi önlemek güç oluyordu.